گلخانه شیشه‌ای

خانه‌هایی سبز با فضایی برای پرورش گل گیاه مورد علاقه‌تان، فضایی که به شما امکان کاشت سبزی و کاشت گل و بوته‌های کوتاه را خواهد داد. فضایی در بالکن خانه شما یا حیاط مشترک ساکنین یک آپارتمان یا فضای بدون استفاده پشت‌بام‌ها شما را به خانه‌های ایده‌آل و رویایی و سبز نزدیک خواهد کرد. برای رسیدن به گلخانه شیشه ای میتوان از شیشه‌های تاشو یا شیشه‌های ریلی استفاده کرد. با کمی خلاقیت و به‌کار‌گیری متخصصان و طراحان حرفه‌ای شیشه بالکن می‌تونید گلخانه‌ای در بالکن یا گلخانه شیشه‌ای روی سقف خانه خود ایجاد کنید.

گلخانه شیشه‌ای چیست؟

گلخانه به فضایی بسته یا نیمه بسته اطلاق می‌شود که امکان کنترل دما و نور و رطوبت درون آن وجود خواهد داشت. در این فضاها از پوشش‌هایی استفاده می‌شود که امکان گذر نور خورشید از آنها وجود دارد اما بازتاب نور از فضا خارج نمی‌شود. یکی از بهترین مصالح مورد استفاده برای ایجاد فضای گلخانه، شیشه است. نور خورشید پس از عبور از شیشه مقداری از انرژی خود را از دست می‌دهد و زمانی که به درون فضای شیشه‌ای راه پیدا می‌کند و نور بازتاب شده آن انرژی کافی برای عبور از شیشه را نخواهد داشت. در نتیجه فضای ایجاد شده اصطلاحا گلخانه می‌شود. در واقع نور محبوس شده خارج نمی‌شود. چنین فضاهایی در فصول سرد در صورتی که نور خورشید وجود داشته باشد با حداقل وسایل گرمایشی دمای محیط را به بالا‌ترین مقدار ممکن می‌رساند. گلخانه شیشه‌ای امکان احداث درون بالکن خانه یا درون حیاط و روی سقف خانه‌ها خواهند داشت.

بالکن خانه را گلخانه کنید

فضای بالکن ‌آپارتمان‌های شهری فضای بسیار مهمی است که کم‌تر به آن توجه می‌شود. فضایی که می‌تواند در بالا بردن سلامت روانی خانه تاثیر داشته باشد متاسفانه در بسیار از خانه‌ها به انباری تبدیل شده. این شرایط باید تغییر کند. گلخانه شیشه‌ای در بالکن خانه شما ایده‌ای جسورانه و کاملا عملی و قابل اجراست. کافیست از شیشه های ریلی تاشو برای این منظور استفاده کنید. از نعمت نور خورشید در فضای بسته بالکن استفاده کنید و هر زمان که بخواهید شیشه تاشو بالکن را باز بگذارید تا هوای تازه در کنار عطر خوش گلها وارد خانه‌هایتان شود.

 

ساخت خانه‌های سبز، راهی به سوی توسعه پایدار همگام با محیط زیست

خانه‌های سبز، خانه‌هایی که پیوند با طبیعت را از یاد نبرده‌اند. خانه‌هایی که در طراحی ‌آنها سعی شده کم‌ترین ضرر به محیط زیست زده شود و در عین حال با ارائه ایده‌های خلاقانه محل مسکونی سهمی در تامین نیازهای روحی و جسمی ساکنین آن ایفا کند. ایده مشارکت مناطق مسکونی در تامین انرژی و بالا بردن فضای سبز محیط در راستای بهبود زندگی شهرنشینی در 10 سال گذشته طرفداران فراوانی داشته است. واقعیت موجود نیز جوامع شهری را به سمت ایجاد خانه‌هایی با گلخانه‌های شیشه‌ای، سیستم تصفیه و استفاده مستقیم از آب خاکستری منازل برای آبیاری فضای سبز، استفاده حداکثری از نور خورشید و تامین انرژی خانه با استفاده از آبگرمن‌های خورشید پیش بده است. چنین ایده‌هایی خانه‌های مسکونی را از حالت محل‌هایی بی استفاده و بدون منفعت خارج خواهد کرد. مناطق مسکونی شهری نیاز به هزاران ارگان و سازمان دارد که از تامین انرژی گرفته تا ایجاد فضای سبز و تامین نیازهای خوراکی شهروندان وابستگی 100 درصدی به این نهاد‌ها خواهد داشت. افراد در صورتی که خدمات شهری دریافت نکنند هیچ سازوکاری برای تامین نیازهای خود ندارند و کاملا وابسته و منفعل هستند. ایده خانه‌های سبز این شرایط را تغییر می‌دهد به مرور بار تامین آسایش ساکنین و تامین نیازهای هر چند کوچک اما تاثیر گذار ساکنین را بر عهده خواهد گرفت.

چگونه گلخانه شیشه‌ای در بالکن خانه ایجاد کنیم؟

قدم اول تصمیم گیری برای استفاده از فضای گلخانه به منظور پرورش گیاهان مورد علاقه شماست. در صورتی که قصد دارید این فضا را درون بالکن خانه ایجاد کنید یکی از جذاب‌ترین ایده‌ها استفاده از شیشه‌ ریلی تاشو بالکن است که امکان باز و بسته شدن آن به صورت آکاردئونی وجود دارد. میتوانید فضای گلخانه‌ای را با بستن تمامی شیشه‌ها ایجاد کنید و دمای مورد نیاز گیاهان خود را  تامین کنید. گلخانه شیشه‌ای درون حیاط مشترک خانه‌ها نیز به راحتی قابل اجراست. این فضا می‌تواند محیطی عطرآگین از گیاهان خوشبو ایجاد کند و تمامی اعضای ساختمان از این فضا لذت ببرند. یکی از مهم‌ترین و متداول‌ترین کاربردهای گلخانه شیشه‌ای احداث آن بر روی سقف خانه‌هاست. زمانی زیادی از همه‌گیر شدن رووف‌گاردن در شهرهای ایران نمی‌گذرد اما همین زمان کافی بوده تا سقف‌های بدون استفاده در بسیاری از خانه‌ها محلی شود برای گرد‌هم‌آیی‌هایی خانوادگی و گذراندن یک روز بدون استرس و شلوغی درون بهشت خانگی شما. فضای سبز روف گاردن را می‌توان با گلخانه شیشه‌ای گسترش داد و محیطی حرفه‌ای‌تر ایجاد کرد.

 

4 مزیت استفاده از گلخانه شیشه‌ای در خانه‌های شما

1- ایجاد فضای سبز اختصاصی و فضای جداگانه برای گل‌وگیاه خانه و کاشت گیاهان زینتی

2- ایجاد فضای سبز برای آرامش روحی و بالابردن روحیه ساکنین خانه

3- فضایی که امکان رسیدگی بهتر به گیاهان و تنطیم آبیاری و رطوبت مورد نیاز برای آنها را به شما خواهد داد

4- فضایی که امکان کشت سبزیجات مورد استفاده در خانه را به شما خواهد داد تا از محصولات ارگانیک کاشت خودتان تغذیه کنید

راهکار ایجاد گلخانه شیشه‌ای درون بالکن

راهکارهای بسیار زیادی برای احداث گلخانه‌های خانگی وجود دارد. ایده‌هایی ساده‌ و کم خرج که بزرگ‌ترین هدف آنها ایجاد فضایی برای نگه‎داری گل و گیاه در فصل زمستان است. اغلب این فضاها امکان کاربرد دیگری به غیر از گلخانه نخواهد داشت و فضایی اختصاصی برای گل و گیاه ایجاد خواهد کرد. شرکت شیشه بالکن سهند پیشنهاد جذاب تری دارد. شما می‌توانید بخشی از خانه خود را به نگه‌داری از گل‌و‌گیاه اختصاص دهید و در عین حال همان محل را تبدیل به بالکنی منحصر به فرد برای گذراندن اوقات خود در کنار خانواده کنید. شما می‌توانید فضای درون بالکن خود را به فضایی دلچسب با استفاده از شیشه تاشو ریلی تبدیل کنید که امکان باز و بسته کردن شیشه‌ها وجود داشته باشد. می‌توان در چنین فضایی دمای مورد نیاز برای کشت هر نوع سبزی و نشاء و گل‌های زینتی را فراهم آورد و هر زمانی که بخواهید شیشه‌ها را بازکنید و در کنار گل‌های زیبایتان از فضای دل‎‌چسب لذت ببرید. دمای مورد نیاز برای رشد گیاهان معمولا شما را آزار نخواهد داد. به طور مثال گوجه فرنگی در دمای 25 درجه سانتی گراد رشد خواهد کرد اما دمای 16 درجه نیز گیاه را از بین نخواهد برد. بنابراین در روزهای بهاری و زمانی که هوا ملایم باشد می‌توانید همه شیشه‌‌های گلخانه خود را بازکنید و روزهایی که کمی هوا سردتر است به بازکردن چند تکه از شیشه‌ تاشو ریلی اکتفا کنید که سرما به گیاهان آسیب نزند. گلخانه شیشه‌ای حال و هوای خانه شما را دگرگون خواهد کرد. کافیست با طراحان ما در شیشه بالکن سهند تماس بگیرید تا در کوتاه‌ترین زمان بهترین طراحی گلخانه شیشه‌ای مخصوص خانه شما انجام شود و شیشه تاشو ریلی با بالاترین کیفیت برای ساخت گلخانه بالکن یا رووف گاردن خانه شما مورد استفاده قرار گیرد.

تازه ترین مقالات

انواع شیشه ریلی نمایشگاه

سه‏ شنبه 17 بهمن 1402

انواع کرکره برقی شفاف بالکن

سه‏ شنبه 17 بهمن 1402

چگونه بالکن را گلخانه کنیم ؟

سه‏ شنبه 17 بهمن 1402

دیدگاه خود را با ما درمیان بگذارید