کابین دوش

تفکیک کننده حمام راه حلی برای معضل فضای محدود سرویس حمام

زندگی در آپارتمان هایی با فضای محدود معضل کمبود جا را هر روز بیشتر آشکار می کند. واقعیت پیش رو کاهش فضای زندگی خصوصا در شهرهای پر جمعیت است و چالش پیش روی طراحان استفاده حداکثری از فضا های محدود آپارتمان های کوچک خواهد بود. در این تغییرات شاهد طراحی مبلمان تخت خواب شو، میز های جمع شونده، تخت های دو طبقه و... هستیم تا از فضای خانه بیشترین استفاده را ببریم.

در این فضاهای محدود آپارتمان نشینی، یکی از قسمت هایی که بیشترین فضا را از دست خواهد داد حمام است. با نگاه ساده ای به فضای سرویس بهداشتی خواهیم دید که وجود دوش حمام، ملزومات فضای حمام، روشویی، سرویس بهداشتی و ... در فضای محدودی که برای سرویس حمام دست شویی در نظر گرفته شده اجتناب ناپذیر است و حذف هیچکدام امکان پذیر نیست.

علاوه بر این امکان کاهش فضای اشغال شده توسط این ملزومات نیز وجود نخواهد داشت زیرا هیچ کدام امکان تا شدن یا جمع شدن نداشته و همه آن ها نیاز به تاسیسات زیرساختی دارند. اما نکته مهم فضای حمام و سرویس بهداشتی، تنها کمبود جا نیست؛ باز شدن دوش حمام سیلی از بخار آب و قطرات آب را به فضای اطراف پراکنده می کند و به همین دلیل بعد از پایان استحمام، تمامی فضا همواره خیس و مرطوب باقی می ماند.

مشکل بعدی عدم امکان استفاده بیش از یک نفر از فضای حمام است. در صورتی که یکی از افراد خانواده قصد داشته باشد به حمام برود کل فضا را تا پایان استحمام باید در اختیار او گذاشت و پس از اتمام حمام نیز منتظر خشک شدن فضا ماند.

 

معضل فضای بلاتکلیف دوش حمام سال هاست پابرجاست و برای رفع آن ایده های متفاوتی مطرح شده است. حال زمان آن رسیده است که تفکیک حمام با پرده و پارتیشن های بی قواره را فراموش کنید، ما پیشنهاد هیجان انگیزی برایتان داریم!

 

فرض کنید حمامی با فضای قابل قبول دارای یک دوش و یک روشویی است. برای استفاده بهینه از فضا مدت هاست که از پرده حمام استفاده می شود. پرده حمام تنها حائلی عاریه و بعضا بی قواره و بی شکل است که از جایی نزدیک به سقف آویزان می شود و شخص داخل حمام را از نظر پنهان می کند.

این حائل جلوی رطوبت و بخار آب را نمی گیرد، اصلا شیک و مدرن نیست و فضای حمام را بسیار زشت می کند، حس امنیت را هم از شخص داخل حمام و هم از شخصی که بیرون قرار دارد می گیرد. ایده پرده حمام برای تفکیک فضا مدت هاست بسیاری را از داشتن کابین حمام شیک و مدرن دور کرده است. سایر ایده ها مانند استفاده از پارتیشن مخصوص نیز مشکلات خود را دارد. کارایی بسیاری از مواد و مصالح در تماس با آب و رطوبت کاهش می یابد. باز کردن و جمع کردن پارتیشن و از بین رفتن ملزومات آن در اثر رطوبت شما را کلافه خواهد کرد.

در بسیاری از موارد افراد قید فضای باز را زدند و فضای دوش گرفتن را با مصالح ساختمانی در یک فضای بسیار محدود و به شکل مکعب مستطیل ایجاد کردند. برای این کار نیاز است تمامی چهار طرف به طور کامل مانع نفوذ آب باشد زیرا پس از مدتی قطعا شاهد تخریب آن خواهید بود. به علاوه فضای حمام به فضایی خوفناک و تاریک مبدل خواهد شد.

پس چاره فضای دوش و حمام چیست؟

پیشنهاد هیجان انگیز ما دور دوشی و کابین حمام است. در واقع کابین دوش تنها راهی است که تا کنون به فکر طراحان داخلی رسیده است تا حداکثر آسایش را فراهم آورد. امروزه برای تفکیک فضای حمام با کار گذاشتن دور دوشی و کابین دوش یا کابین حمام بسیاری از معضلات گذشته برطرف خواهد شد. شرکت بالکن سهند افتخار دارد یکی از بهترین انواع کابین دوشی و دوردوشی را در اختیار مشتریان خود قرار دهد و در این زمینه از بسیاری از رقبای خود پیش باشد.

چرا استفاده از کابین دوشی بهترین راه تفکیک فضای حمام است؟

نگاه غلطی که درباره کابین دوشی برای فضای حمام وجود دارد این است که استفاده از آن را کاری لوکس و پرهزینه می پندارند. این تصور غلط است. اگر شما قرار باشد تفکیک فضای حمام را به گونه ای انجام دهید که فضا عملا قابل استفاده شود باید بسیار بیشتر از کابین دوشی هزینه کنید. زیر ساخت های ایجاد فضایی که در اثر تماس طولانی مدت با آب داغ و بخار آب داغ تخریب نشود و نم پس ندهد اصلا کار ساده و کم خرجی نیست. چنین فضایی در آینده قطعا نیاز به تعمیر و بازسازی مکرر خواهد داشت. علاوه بر آن که نیاز به درب و مجزا و هواکش و... نیز وجود دارد.

 

مجموع هزینه هایی که برای تفکیک با مصالح ساختمانی خواهید کرد اصلا قابل مقایسه با خرج کابین دوشی و دور دوشی نیست. استفاده از سایر روش ها نیز عملا نه آسایش شما را تامین می کند، نه فضا را قابل استفاده می کند و از نظر معماری و طراحی داخلی نیز ساختار زیبایی ندارد. کابین دوشی نسبت به هزینه ای که برای شما خواهد داشت بسیار بی دردسرتر نصب می شود، فوق العاده با دوام است و در آینده تعمیرات خاصی نخواهد داشت. طراحی آن ها بسیار زیبا و متنوع است و در کنج حمام های خانه شما حداکثر استفاده از فضا را خواهد کرد. بسیار ایمنی بالایی دارد و هدر رفت انرژی برای گرم کردن فضای آن بسیار کم است.

در مجموع تصور کابین دوشی به عنوان کالایی لوکس بسیار غلط است. کابین دوشی در نهایت برایتان ارزان تمام خواهد شد.

 

شرکت سهند ۵ سال گارانتی را برای انواع کابین حمام و دوردوشی در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. تعهد ما ارائه با کیفیت ترین کابین دوشی برای خانه شماست.

 

در انتخاب کابین دوشی نکات زیر را در نظر داشته باشید

برای انتخاب کابین دوش به موارد زیر دقت کنید:

 • طول عرض و ارتفاع و کاربرد مورد نظر را در نظر بگیرید؛
 • بهترین موقعیت مکانی را انتخاب کنید؛
 • برای حمام هایی که در کناره ها نیستند انتخاب بهتر حالت D شکل است؛
 • بهتر است کابین دوش در موقعیت قبلی خود قرار گیرد تا کار لوله کشی کمتری مورد نیاز باشد؛
 • به انواع کابین دوشی های موجود و مخصوصا نوع درب های آن دقت کنید. نحوه باز و بسته شدن درب کابین دوشی مهم است. در هنگام تصمیم گیری جهت باز و بسته شدن درب و راست گرد یا چپ گرد بودن آن، در کم و زیاد شدن فضا نقش مهمی دارند. به مشاوره متخصصان ما در این زمینه توجه کنید.
 • به کاشی کاری محوطه کابین دوشی توجه کنید و درزها را بپوشانید.
 • مات یا شفاف بودن هر کدام از شیشه ها بسته به سلیقه شماست.
 • در مجموع اگر محدودیت فضا دارید می توانید از گوشه ها به صورت یک محوطه مربع شکل با دوش کشویی استفاده کنید که بسیار حالت ایدئالی است.
 • در انتخاب نوع کابین و جنس شیشه ی استفاده شده در آن باید به کیفیت ساخت بالا و ایمنی توجه کافی شود.

استفاده از کابین دوش فضای خانه را مدرن و جذاب خواهد کرد و فضای حمام بامصرف انرژی کمتری گرم خواهد شد. شرکت بالکن سهند در زمینه نصب کابین دوشی و دور دوشی از بهترین متخصصان بهره می گیرد.

 

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان جهت انتخاب بهترین کابین دوش و دور دوشی، می توانید با شماره 09127086731 تماس بگیرید.

 

بهترین متریال کابین دوشی و دور دوشی را از شرکت بالکن سهند بخواهید

شرکت بالکن سهند افتخار دارد شیشه های دور دوشی را با بهترین متریال و کیفیت ارائه دهد. در سیستم های دور دوشی یا کابین دوش یا تفکیک کننده حمام، یراق آلات و پروفیل تولیدشده در کشور ترکیه و شیشه های ۶ میل سکوریت مورد استفاده قرار می گیرد.

 • تمام انواع جدا کننده های حمام با هر شکل و اندازه ای قابل اجرا هستند؛
 • همه یراق آلات مورد استفاده در دور دوشی کاملا ضد زنگ و استیل است؛
 • شیشه های دور دوشی عموما به شکل ال شکل یا صاف اجرا می شود که در آن، شیشه به صورت کشویی حرکت می کند؛
 • پیچ های استفاده شده در این نوع شیشه های حمام از نوع استیل ضد زنگ است.

در یک چشم بهم زدن لوکس ترین فضای دوش گرفتن را به شما هدیه می دهیم

هر وقت تصمیم گرفتید که بهترین گزینه را برای سرویس حمام خود انتخاب کنید کافیست با ما تماس بگیرید. بازدید و مشاوره متخصصان ما رایگان خواهد بود. تمامی یراق آلات شرکت از بهترین برند از کشور ترکیه وارد می شود و تکنسین های زبده ما نیز در کشور ترکیه آموزش دیده اند. پس از نصب کابین حمام فضایی گرم و آرام و زیبا در اختیار خواهید داشت. از ایمنی شیشه ها اطمینان صد در صدی دارید و فضای بازتری در اختیار شما قرار می گیرد. کابین دوشی در کوتاه ترین زمان ممکن آماده تحویل خواهد بود.

 

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان جهت انتخاب بهترین کابین دوش و دور دوشی، می توانید با شماره 09127086731 تماس بگیرید.

 

همینطور بخوانید : 

شیشه بالکن و معرفی انواع آن

شیشه اسلایدی چیست؟

 

دیدگاه خود را با ما درمیان بگذارید