شیشه لمینت

شیشه لمینت، نوعی شیشه بوده که از دو یا چند لایه شیشه همراه لایه های طلق پلی وینیل بوتیرات یا طلق PVB تشکیل شده است. این لایه ها توسط فرایند ترکیبی از دما و فشار بالا بهم متصل می شوند. نکته قابل توجه درباره شیشه لمینت، قابلیت استفاده از جنس های مختلف شیشه مختلف در لایه ها و بالا بردن میزان کارایی آن است.

از ضخامت های متنوع طلق PVB در ساخت این شیشه استفاده می شود که کاربردی ترین آنها دارای ضخامت ٠.٣٨ میلی متر و ١.٥٢ میلی متر است. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با ویژگی های شیشه لمینیت و نکات لازم در زمینه خریداری شیشه لمینیت آشنا کنیم.

خصوصیات و مزایای شیشه لمینت

شیشه امنیتی لمینت مزایای بسیاری دارد که در ادامه با برخی از آن ها آشنا خواهیم شد:

 • مقاومت بالا در برابر ضربه، شکستگی و سرقت

این شیشه شامل لایه های مختلف شیشه سکوریت در کنار هم و طلق PVB است. از مزایای مهم آن استفاده همزمان از چند نوع شیشه در لایه های مختلف است که خطر شکستگی در اثر ضربه را به حداقل ممکن می رساند. همچنین ضریب ایمنی شیشه بسیار بالا است و با داشتن لایه های متعدد شکستن آن توسط سارقین هم تقریبا غیر ممکن می شود.

 • عایق صوتی و حرارتی مناسب

در ساختمان های مدرن مسکونی، عایق حرارت و صدا بودن یک مزیت مهم شیشه محسوب می شود. شیشه های لمینیتی نیز با داشتن لایه های متعدد و طلق میان لایه ها عایق بسیار مناسبی برای صوت و حرارت هستند. این نوع شیشه نه تنها از عبور امواج صوتی جلوگیری می کند بلکه مانع از عبور اشعه UV خورشید هم می شود. شیشه لمینتی بیشترین نور قابل مشاهده را عبور می دهد و این در حالی است که جلوی ورود ٩٩ درصد اشعه UV را به محل می گیرد. همین موضوع سبب خواهد شد تا اشیاء منزل همچون مبلمان، فرش و تابلوهای هنری با گذشت زمان رنگ پریده نشوند.

 • کاهش خطر جراحات ناشی از شکستگی شیشه

همانطور که پیشتر گفتیم در میان لایه های شیشه لمینت، طلق های PVB قرار گرفته است. این طلق ها سبب می شوند که در صورت شکستن شیشه، ذرات خردشده پخش نشوند و به طلق بچسبند. به همین علت از این شیشه در ساختمان های مرتفع برای جلوگیری از فرو ریختن شیشه در هنگام آتش سوزی و زلزله استفاده شود. در نتیجه ضریب ایمنی این محصول بسیار بالا است.

 • قابل استفاده در محیط های داخلی و خارجی ساختمان

از این شیشه هم به عنوان شیشه پنجره و کف و هم سقف در محیط داخلی ساختمان می توان استفاده کرد. استفاده از شیشه لمینت در فضاهای مختلف ساختمان علاوه بر افزایش امنیت در صرفه جویی در مصرف انرژی هم تاثیر بسزایی خواهد داشت.

 • امکان اعمال طرح ها، رنگ ها و جلوه های مختلف بر روی شیشه

شیشه های مختلف مانند شیشه معمولی، شیشه فلوت، شیشه سکوریت و نیز شیشه رنگی را می توان در لایه های این محصول استفاده کرد. امکان استفاده از شیشه طرح دار یا رنگی یکی دیگر از مزایای این نوع شیشه است. شیشه لمینت همچنین قابلیت فتو لمینت شدن را هم دارد. فوتو لمینت کردن یک شیشه به معنای لمینیت کردن طرحی گرافیکی درون شیشه است. این طرح گرافیکی می تواند به صورت طلق، پارچه یا چاپ مستقیم روی خود شیشه باشد. پارچه یا طلق لمینت بین دو لایه شیشه قرار می گیرد و طرح دلخواه روی آن ها به صورت دائمی لمینت می شود.

 

انتخاب بهترین و استانداردترین جنس شیشه و نصب آن نیاز به تجربه و مهارت بالایی دارد. نصب حرفه ای شیشه سبب می شود تا محصول نهایت کارایی را داشته باشد. برای تحقق این امر می توانید با کارشناسان ما در واحد فروش شرکت سهند 09127086731 تماس بگیرید.

 

کاربردهای شیشه لمینت در صنعت ساختمان

امروزه شیشه های لمینتی کاربرد گسترده ای در صنعت ساختمان دارند. مزایای بسیار این محصول سبب شده است تا از این شیشه در مکان های مختلف مانند نمای ساختمان، شیشه خودرو، قفسه، آینه و حتی بیلبوردهای تبلیغاتی استفاده شود.

 • پنجره ها و درب های شیشه ای شفاف و ضد سرقت

ایمنی بالای این نوع شیشه سبب شده است تا از آن به عنوان شیشه ویترین صرافی و طلافروشی ها هم مورد استفاده قرار بگیرد. شیشه لمینیت نوعی شیشه ضد گلوله است و به عنوان شیشه عایق صوت در مکان های امنیتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 • پارتیشن ها و حفاظ های شیشه ای

یکی از پرکاربردترین المان های سازه ای، پارتیشن شیشه ای است. یکی دیگر از موارد استفاده شیشه لمینت، در پارتیشن های جدید و مدرن امروزی است که فضاهای داخلی ساختمان را از هم جدا می کند.

 • سقف ها و کف های شیشه ای

استفاده از شیشه لمینیت به عنوان سقف یا کف شیشه ای یک انتخاب مطابق با به روزترین مد جهانی است. در سقف و کف شیشه ای، شیشه به جای مصالح معمول مورد استفاده قرار می گیرد. کف شیشه ای با توجه به میزان تردد می تواند از انواع متنوع شیشه در لایه های مختلف شیشه لمینتی تشکیل شود. شیشه مورد استفاده در کف و سقف با توجه به محل نصب، میزان تردد، وزن و جرمی که روی آن قرار می گیرد، متفاوت است. برای تشخیص و انتخاب بهترین نوع شیشه مورد استفاده می توانید از مشاوران ما در واحد فروش شرکت شیشه بالکن سهند کمک بگیرید.

 • نمای ساختمان ها و پل ها

شیشه لمینیت را می توان حتی در نمای ساختمان ها و پل ها هم استفاده کرد. با استفاده از این نوع شیشه به عنوان نمای ساختمان، با استفاده از نور طبیعی جای الکتریسیته می توان در مصرف انرژی صرفه جویی بسیاری کرد.

 • قفسه و آینه ها

استفاده از شیشه لمینت در آینه یکی دیگر از هزاران استفاده این نوع شیشه خاص در دنیای مدرن امروزی است. همچنین قفسه های شیشه ای از المان های محبوب معماران و طراحان داخلی در طراحی و ساخت منازل و ساختمان های مدرن هستند. قفسه ها و آینه های شیشه ای زیبایی محیط ساختمان را دوچندان می کنند و جذابیت چشم نوازی را به محیط می بخشند.

 • بیلبورد و تابلو های تبلیغاتی

در کنار همه موارد ذکرشده، از این نوع شیشه که مقاومت فوق العاده ای دارد، در نصب تابلوهای تبلیغاتی و بیلبوردها هم استفاده می شود.

چگونه شیشه لمینت مناسب را انتخاب کنید؟

برای خرید شیشه لمینت مناسب باید چند گام را در حین خرید آن رعایت کنید. در ادامه به صورت مختصر این سه گام اصولی مهم را معرفی خواهیم کرد.

گام اول: تعیین نوع و اندازه شیشه

در ابتدا قبل از خرید شیشه لمینت باید ابعاد و نوع شیشه مورد استفاده را انتخاب کنید. طیف گسترده ای از انواع شیشه لمینتی در بازار وجود دارد که دست خریدار را در انتخاب باز می گذارد. شیشه سکوریت، شیشه فلوت، شیشه معمولی، شیشه رنگی و طرحدار از انواع شیشه هایی هستند که می توانند جزء انتخاب های شما باشند.

گام دوم: تعیین نوع و رنگ لایه PVB

علاوه بر انتخاب نوع شیشه، انتخاب نوع طلق و رنگ آن هم باید متناسب با دکوراسیون فضای ساختمان باشد. انتخاب یک لایه طلق PVB طرح دار یا رنگی متناسب با محیط سبب زیبایی و جذابیت محیط خواهد شد.

گام سوم: تماس با کارشناسان فروش شرکت سهند

شیشه های لمینتی که حدود ۱۲۰ سال از ابداعشان می گذرد، امروزه یکی از فراوان ترین انواع شیشه مورد استفاده در ساختمان های مدرن هستند. مزیت اصلی این شیشه با داشتن دو یا چند لایه شیشه، وجود طلق PVB در میان شیشه ها است. این طلق سبب می شود تا در صورت شکستگی خرده های شیشه فرو نریزند و به طلق بچسبند.

 

جهت ثبت سفارش و دریافت مشاوره رایگان تخصصی برای خرید بهترین شیشه لمینت متناسب با شرایط شما، همین حالا با کارشناسان ما در واحد فروش شرکت سهند  09127086731 تماس بگیرید.

همینطور بخوانید : 

شیشه بالکن و معرفی انواع آن

اجرا و ساخت کابین دوش

شیشه اسلایدی چیست؟

دیدگاه خود را با ما درمیان بگذارید