آلاچیق شیشه ای

آلاچیق شیشه ای چیست؟

تصور آلاچیق با سقف شیشه ای بسیار هیجان انگیز است! سقف شیشه ای نه تنها بسیار زیبا و دلنشین است بلکه سبب میشود در عین حال که دیوار حائلی بین ما و طبیعت نیست، سقفی هم وجود نداشته باشد که دید شما را از آسمان بگیرد. زیبایی خورشید در روز و ماه و ستاره در شب درون آلاچیق با سقف شیشهای خیره کننده است. گذشته از این موارد گرما و نوری که روزها از سقف شیشه ای به دورن منتقل میشود دلچسبی فضای درون آلاچیق را دو چندان میکند.

در صورت داشتن سقف شیشه ای علاوه بر زیبایی تا حدی که مقدور است، استفاده از سوختهای فسیلی را به حداقل میرساند. حال تصور کنید همین آلاچیق زیبا کاملا از شیشه ساخته شده باشد؛ با پنجرههایی که شما را با بیرون کاملا مرتبط میسازد. این نوع از آلاچیق در سال ۱۹۶۴ توسط شرکتی در کشور سوئیس که مظهر محافظت از خورشید و آب و هواست ابداع شد.

 

در ساخت آلاچیق شیشه ای کیفیت و ایمنی، عملکرد تکنولوژی و طراحی عاشقانه حرف اول را میزنند. در ساخت این سازهها آنچه مد نظر بوده آن است که ما دارای مکانی باشیم که در تمام طول سال با هر تنوع آب و هوایی بتوانیم از آن بهره ببریم، مناظر اطرافمان را نظاره کنیم و حداکثر صرفه جویی را در مصرف انرژی داشته باشیم.

 

انواع آلاچیق شیشه ای

آلاچیق ها سازه هایی هستند که معمولا برای برگزاری دورهمی های دوستانه و خانوادگی، ایجاد گلخانه یا فضای مطالعه استفاده میشوند. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا شیشه آلاچیق مقاوم است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت شیشه سکوریت مورد استفاده در آلاچیق ها مقاومت بسیار بالایی دارد. این شیشه تحت حرارت بسیار بالا قرار گرفته است و مقاوم به دما، صدا، نور و ضربه است. حتی اگر با احتمال خیلی کم شیشه بشکند، به صورت قطعات بسیار ریز بیخطر در خواهد آمد و خرد نخواهد شد.

قبل از سفارش ساخت آلاچیق شیشه ای توصیه میکنیم با انواع مدلهای آن آشنا شوید تا بتوانید مناسبترین انتخاب را با توجه به نیاز و سلیقه تان داشته باشید. همراه ما باشید تا شما را با انواع آلاچیق شیشه ای مدرن در ادامه آشنا کنیم.

 • آلاچیق شیشهای دور بسته

آلاچیق های شیشه ای دوربسته که از شیشه و فلز ساخته میشوند، یکی از محبوبترین انواع آلاچیق ها هستند. از این نوع آلاچیق ها معمولا برای استراحت نیمروزی درون ویلاها و باغها استفاده میشود. آلاچیق های دورشیشه ای معمولا دارای درب و پنجره کشویی هستند. از موارد استفاده دیگر این نوع آلاچیق، استفاده در روف گاردن یا به عنوان آلاچیق سواحل تفریحی است.

 • آلاچیق چوبی شیشه ای

گاه به جای استفاده از فلز به عنوان بدنه آلاچیق از چوب برای زیبایی کار استفاده میشود. خصوصا آلاچیق های چوبی شیشه ای که شش ضلعی هستند، امروزه خواهان زیادی دارند. معمولا در آلاچیق های چوبی شیشه ای علاوه بر قسمت طراحی ظاهری، جنس سقف هم چوبی میشود.

 • آلاچیق شیشه ای تاشو

این نوع آلاچیق را معمولا مشتریانی که در مناطق آب و هوای معتدل سکونت دارند، سفارش میدهند. لولاهای سازه این قابلیت را به آن میدهند تا شیشه ها روی هم جمع شوند و امکان دریافت و گردش هوای مطبوع بیرون درون آلاچیق را فراهم کنند.

 • آلاچیق آکاردئونی

آلاچیق های آکاردئونی، از جمله انتخابهای فوق العاده برای آب و هوای معتدل و نسبتا خنک هستند. در این نوع، طراحی آلاچیق به گونه ای است که شیشه های اطراف با لولا روی هم جمع میشوند. حرکت شیشه ها روی رولینگ آلاچیق این امکان را فراهم میکند تا برای تعویض هوای درون آلاچیق به راحتی شیشه ها باز شوند.

 • آلاچیق شیشه ای گرد

ساخت آلاچیق گرد، یکی دیگر از انواع آلاچیق است که طرفداران زیادی دارد. این نوع آلاچیق با دید ۳۶۰ درجهای به کل فضای پیرامون، طراحی نسبتا دشوارتری دارد. قیمت این نوع آلاچیق به علت استفاده از دستگاههای پیشرفته برای تولید، کمی نسبت به باقی انواع آن گرانتر خواهد بود. انتخاب آلاچیق گرد، یک انتخاب سنتی است که در کنار استفاده از شیشه در اطراف آن، یک حالت مدرن خواهد یافت.

 • آلاچیق شیشهای با درب بالا رونده

استفاده از درب بالارونده در آلاچیق های دور شیشه ای جلوه بسیار مدرن و زیبایی به آن میبخشد. درون این نوع آلاچیق شما میتوانید از وسایل سرمایشی یا گرمایشی استفاده کنید که این موضوع یکی از مزایای مهم آلاچیق های شیشهای است.

 • آلاچیق شیشه ای با سقف کشویی (کششی)

وجود یک سقف کششی که به صورت اتوماتیک یا دستی باز شود، زیبایی دو چندانی را به آلاچیق میبخشد. جنس این سقف میتواند از پارچه، چوب، شیشه، فلز یا آلومینیوم و پلی کربنات باشد. سقف شیشه ای میتواند به دو صورت مات یا شفاف باشد. معمولا از این نوع سقف در روف گاردن که هوای مطبوع و منظره چشمنوازی دارد، استفاده میشود.

 • آلاچیق شیشه ای با سقف متحرک

سقف متحرک پارچه ای چنان جلوه زیبایی به آلاچیق شما میبخشد که مشابه آن را در هیچ آلاچیق دیگری نخواهید دید. استفاده از این پارچه های متحرک و زیبا در آلاچیق شیشه ای طراحی بسیار زیبا و مینیمالی به آن میبخشد. از این نوع آلاچیق بیشتر در رستورانها و کافی شاپ ها استفاده میشود. در آب و هوای مناسب و خنک پرده سقف باز میشود و مشتریان از صرف نوشیدنی یا غذا در آب و هوای دلپذیر لذت میبرند. همچنین در آب و هوای نامساعد به وسیله ریموت، پرده سقف کشیده میشود و سیستم گرمایشی درون آلاچیق فعال میشود.

 

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان یا ثبت سفارش انواع آلاچیق شیش های، همین حالا با کارشناسان ما در واحد فروش شرکت سهند با شماره 09127086731 تماس بگیرید.

 

انواع آلاچیق بر اساس مکان استفاده

 • آلاچیق شیشه ای برای رستوران

رستورانها همواره از مشتریان اصلی آلاچیق های شیشه ای هستند. این نوع آلاچیق ها علاوه بر ایجاد ظاهر شیک و لوکس، یک محیط دنج و مناسب برای دورهمیهای دوستانه یا خانوادگی مشتریان شما ایجاد میکند. معمولا در رستورانها از آلاچیق های چهارگوش که ظرفیت بیشتری دارد، استفاده میشود.

 • آلاچیق شیشه ای برای کافه های سنتی

وجود مزایای زیاد آلاچیق های شیشه ای سبب شده است تا در کافه رستورانهای سنتی با فضای باز هم مورد استفاده قرار بگیرند. این مزایا شامل امکان نصب وسایل سرمایشی درون آلاچیق در ماههای گرم، قابلیت دید وسیع به بیرون، طراحی، ابعاد و چیدمان متنوع است.

 • آلاچیق شیشه ای برای بالکن و تراسهای بزرگ

معمولا استفاده از آلاچیق های پیشساخته در تراسهای بزرگ منازل متداول است. این نوع آلاچیق شیشهای به علت محدود بودن فضا، محدودیت طراحی دارد. معمولا از این آلاچیق ها به عنوان گلخانه برای پرورش گیاهان استفاده میشود. آلاچیق پیش ساخته به علت نصب راحتتر، قیمت مناسبتری نسبت به سایر انواع آن دارد.

 • آلاچیق شیشه ای برای حیاط خانه

امروزه استفاده از آلاچیق در حیاط منازل هم طرفدار زیادی پیدا کرده است. معمولا برای این نوع فضاهای خصوصی، از اشکال و طرحهای مدرن آلاچیق مانند آلاچیق های شیشه ای ترکیبی با چوب یا آجر در اشکال شش ضلعی یا گرد استفاده میشود.

 • کلبه آلاچیق شیشه ای

کلبه آلاچیق شیشه ای مکان سرپوشیدهای است که در محیط فضای باز ساخته میشوند. این نوع آلاچیق محلی مناسب برای استراحت در هوای آزاد است. بیشتر مواقع از این سازه به عنوان گلخانه هم استفاده میشود. امکانات و طراحی این کلبه متناسب با سلیقه مشتری خواهد بود و گستره وسیعی دارد.

 • آلاچیق شیشه ای پشت بام (روف گاردن)

استفاده از آلاچیق های شیشه ای در فضای روف گاردن، بسیار مرسوم است. از آنجایی که از این آلاچیق های شیشه ای میتوان در تمام فصول سال استفاده کرد، به آن آلاچیق چهارفصل هم گفته میشود. آلاچیق های شیشهای را میتوان متناسب با محیط پشت بام طراحی کرده و سبک و طرح مورد نظر را روی آن پیاده و اجرا کرد.

 • آلاچیق شیشهای برای باغ

انتخاب یک آلاچیق شیشه ای مناسب که برای باغ و دورهمی مناسب باشد، بسیار حائز اهمیت است. استفاده از آلاچیقه ای گرد یا چهارگوش برای فضای باغ انتخاب مناسبی خواهد بود. آلاچیقهای شیشه ای گرد با ایجاد محیطی دنج و خصوصی برای مهمانها ایدئال هستند. همچنین اگر مساحت باغ زیاد باشد آلاچیق های چهارگوش فضای بیشتری را نسبت به آلاچیق شیشهای گرد برای شما و مهمانانتان مهیا میکنند.

 • آلاچیق شیشه ای برای ویلای شخصی

استفاده از آلاچیق شیشه ای گرد در ویلای شخصی بسیار متداول است. این نوع آلاچیق با ظاهر بسیار زیبا و محیط دنج یک انتخاب بینظیر برای ویلاهای شخصی محسوب میشوند. استفاده از زیباییهای محیط با دید وسیع این نوع آلاچیقها همواره از علل محبوبیت آلاچیق های تمام شیشه ای بوده است.

 • آلاچیق شیشه ای برای کنار دریا و مناطق ساحلی

نصب آلاچیق های شیشه ای در خانه های ساحلی کنار دریا، سبب استفاده بهینه از محیط و زیبایی بیشتر خواهد شد. ایجاد یک محیط رویایی و چشم نواز خصوصا در هنگام طلوع یا غروب آفتاب از علل محبوبیت این نوع آلاچیق های شیشهای است. در اقصی نقاط دنیا، در کنار سواحل آلاچیق های دوربسته شیشهای نصب میشود و فروشندگان محصولات خود را درون آنها عرضه میکنند. همچنین کافههای ساحلی با ارائه اتاقک های شیشه ای به مشتریان خود، رضایت بسیار بیشتری در آنها ایجاد میکنند.

 • آلاچیق شیشهای برای پنت هاوس

استفاده از معماری و طراحی چشمنواز و لوکس در پنت هاوس برجها و ساختمانهای بلند سبب زیبایی هر چه بیشتر محیط پنت هاوس میشود. استفاده از آلاچیقهای شیشه ای مدرن هم از گزینه های مورد استفاده در پنت هاوس است. این نوع آلاچیق ها کاربردهای متنوعی همچون مکانی برای برگزاری دورهمی های کوچک، استراحت یا به عنوان گلخانه دارند.

آلاچیقهای شیشه ای همیشه جزء جذابترین انتخابها هستند. شما میتوانید درون این آلاچیق ها بنشینید و از فضای اطراف، پرواز پرندگان یا رصدکردن ستارگان هنگام شب لذت ببرید. همچنین استفاده از این نوع سازهها به عنوان گلخانه برای پرورش گیاهانی نظیر فلفل، گوجه گیلاسی یا توت فرنگی تجربه بسیار لذتبخشی خواهد بود.

در این مطلب تلاش کردیم تا شما را با انواع آلاچیق شیشه ای آشنا کنیم تا بهترین انتخاب را برای ساخت یک آلاچیق متناسب با نیاز و سبک مورد علاقهتان داشته باشید.

زمان سفارش فرا رسیده است!

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان یا ثبت سفارش انواع آلاچیق شیشه ای، همین حالا با کارشناسان ما در واحد فروش شرکت سهند با شماره 09127086731 تماس بگیرید.

همینطور بخوانید : 

شیشه بالکن و معرفی انواع آن

اجرا و ساخت کابین دوش

دیدگاه خود را با ما درمیان بگذارید