تراس شیشه ای

صنعت ساختمان سازی طی قرن‌های متمادی پیشرفت زیادی داشته و هر روز شاهد ارائه راهکارهای مختلف برای استفاده بهینه از فضا و راحتی بیشتر ساکنان هستیم. تراس شیشه‌ای یکی از مواری است که طی سال‌های اخیر بسیار پرطرفدار بوده و به دلیل مزایای بسیار در سراسر کشور مورد استفاده قرار گرفته است. برای اینکه بتوان از شیشه در ساخت نما و تراس استفاده کرد به تکنولوژی‌های مدرن نیاز است تا امنیت و دوام آن را در برابر عوامل مختلف محیطی تضمین کند.در این مطلب بیشتر با تایخچه صنعت شیشه‌گری و تولد تراس شیشه‌ای آشنا می‌شوید.

 

فیلم معرفی تراس شیشه ای

شیشه‌ تاشو تراس چیست؟

تراس یا بهار خواب از قدمیترین اجزای معماری سنتی ایرانی است و با وجود آنکه شیوه احداث آنها این روزها تغییراتی داشته اما هدف از ایجاد آن فضایی غیر مسقف است که تا حدودی آسمان را ببیند، فضایی که اغلب بالاتر از کف حیاط یا فضای بیرون است و حداقل سه طرف آن رو به فضای بیرون باز است. در قدیم این فضا در فصول معتدل برای استراحت استفاده می‌شده و گاهی سفره‌های غذا در این محل پهن میشده. بنابراین فضای آن اغلب تا حدودی بزرگ و نیم دایره شکل بوده است و جز مشاعات منازل محسوب می‌شده. این روزها معماری خانه‌های ما تغییرات اساسی کرده است. فضای حیاط و حوض خانه‌ها که اغلب بهارخواب رو به سوی آنها ساخته می‌شد به کلی حذف شده و متراژ خانه‌ها به گونه‌ای است که امکان ایجاد فضایی با وسعت زیاد را نمی دهد. هوای پاک و معتدل در اغلب شهرهای ایران دست نیافتنیست و تمایل به ایجاد تراس در ساختمان‌ها را کم کرده. اما واضح است که وجود فضای تراس یا فضاهایی مشابه آن حتی  بر روی بام خانه‌ها یا به صورت مشاع در آپارتمان‌های چهار یا پنج طبقه تحول بسیار زیادی را در فضای خانه و روحیات ساکنین به وجود می‌آورد اگر امکان ایجاد موانع موجود برطرف شود فضای تراس بسیار دلنشین خواهد بود.

تراس‌های امروزی

 تغییرات به وجود آمده در معماری امروز عملا تراس را ترکیبی از بالکن به صورت مشاع و غیر مسقف در برخی ساختمان‌ها یا فضایی بر روی بام منازل به صورت ترکیبی از روف‌گاردن و تراس تبدیل کرده است که با توجه به این تغییرات لزوم استفاده از حائلی میان فضای ایجاد شده با محیط بیرون بیش از پیش حس می‌شود و علاوه بر آن تمایل به استفاده از گیاهان و گلدان‌های خانگی و حتی نگه‌داری از حیوانات خانگی سبب شده محیطی تا حدودی گلخانه‌ای مورد نیاز باشد که قابلیت حرکت پنجره‌ها بازشدن فضا را نیز به ساکنین بدهد.

شیشه‌های ایمن برای تراس

با توجه به مجموعه تقاضاهای موجود در خانه‌های امروزی قدم اول ایجاد حائلی شیشه‌ای اجتناب ناپذیر است. وجود شیشه یا آبگینه در معماری سنتی ایرانی رواج فراوان داشته. المان‌هایی مانند استحکام شیشه و قدرت آن در ایجاد عایق مناسب صوتی و حرارتی و جلوگیری از گرد و غبار نیز کاربردهای دیگری است که در شیشه‌های امروزی باید مورد توجه قرار گیرد. بعلاوه ایمنی شیشه‌ها هنگام شکسته شدن نیز بسیار مورد توجه است. فرض کنید در حال رسیدگی به گیاهان در تراس هستید و سنگی به طرف شیشه پرتاب شود. اگر از شیشه سکوریت استفاده نشده باشد قطعا شیشه به سمت داخل شکسته می‌شود و سنگ از شیشه عبور می‌کند. اگر از ضربه سنگ در امان بمانید قطعا خرده شیشه‌ها به شما آسیب جدی وارد خواهد کرد. اما در  شرایطی که از شیشه سکوریت استفاده شده باشد، در صورت ضربه سنگ ، شیشه به حالت تار عنکبوت ترک می‌خورد، سنگ از شیشه عبور نمی‌کند و حتی در صورتی که شیشه خرد شود به سمت داخل پرتاب نخواهد شد. ضریب ایمنی شیشه در مواردی که ارتباط مستقیم با ساکنین وجود دارد از اهمیت بالایی برخوردار است. خصوصا در مناطق زلزله خیز شیشه‌های سکوریت به میزان قابل توجهی از آسیب به ساکنین جلوگیری خواهد کرد.

لزوم استفاده از شیشه‌های تاشو در تراس

واقعیت اینجاست که کاربرد پنجره‌های معمولی برای تراس آنرا کاملا از ماهیت و کاربرد اصلی خود دور خواهد کرد و فضا را مانند اتاق در بسته شیشه ای می‌کند که بخش زیادی از ارتباط افراد را با محیط بیرون قطع خواهد شد. بنابراین وجود پنجره‌های معمولی در تراس کار هوشمندانه‌ای نیست.

چاره‌کار استفاده از شیشه تاشو برای تراس است. شیشه‌های تاشو علاوه بر مزایای استفاده از پنجره شیشه‌ای و وجود حائل به طور کامل شما را از منظره و نور آفتاب بهره‌مند می‌کند و علاوه بر آن در صورتی که بخواهید کاملا به صورت آکاردئونی جمع شده و فضای تراس را کاملا باز خواهد کرد.

پیشنهاد شرکت بالکن سهند برای تراس‌های شما استفاده از شیشه‌های تاشو است. شرکت ما یراق آلات با کیفیت را از کشورهای پیشرو در زمینه تولید در و پنجره وارد کرده و با دقت و مهارت بالای متخصصان و طبق اصول علمی مونتاژ می‌کند. قدم اول تماس با ماست تا طراحان متخصصان ما از فضای مورد نظر شما بازدید کنند. پس از بازدید بر سر طرح مورد نظر بر اساس سلیقه شما بین طراحان و متخصصان توافق ایجاد کرده و اندازه‌گیری‌ها انجام خواهد شد. از این مرحله بعد همه چیز را به شرکت ما بسپارید. بهترین کیفیت یراقالات و بهترین جنس شیشه سکوریت با دقت سرهم می‌شود و براساس طرح خانه شما تنظیم خواهد شد. هنگام نصب مجموعه‌ای تکنسین‌های باتجربه اقدام به نصب خواهند کرد که در صورت وجود هر گونه مشکل غیرقابل پیش بینی در حین اجرا با توجه تجربه و تخصص بالای تکنسین‌های ما بتوانند راه‌حل مناسب را بیابند تا طرح دقیقا همان طور که مشتری خواسته اجرا شود و پنجره‌ها بدون کوچکترین آسیب و یا درزی از اطراف سر جای خود قرار گیرد. با توجه به آنکه احتمالا در بیش‌تر موارد تمایل خواهید اشت که تراس را کاملا باز بگذارید باید ملزومات پنجره‌های تاشو تراس به گونه‌ای باشد که نرم و بدون کوچکترین صدا و مزاحمتی بتوان اقدام به جمع کردن آنها کرد. برای این کار نیازی نباشد که انرژی زیادی مصرف شود و حتی بچه‌های خانواده بتوانند به راحتی و بسیار ایمن ، تمامی پنجره تراس را به شکل آکاردئونی جمع کند. شرکت بالکن سهند افتخار دارد بهترین کیفیت یراقالات را از کشور ترکیه وارد کند و بهترین طرح و اجرا را در اختیار هموطنان قرار دهد.

پس از نصب، شما فضایی خواهید داشت که در صورت بسته بودن شیشه، تراس 100 درصد از گزند آلودگی و گرد و غبار از اطراف دور می‌ماند. نور خورشید بیش‌ترین مقدار ممکن در اختیار شما قرار خواهد گرفت و فضایی ایده‌آل برای گل‌گیاه و گلدان‌های شما خواهد بود. حتی در صورتی که از پرنده نگه‌داری می‌کنید می‌توانید پرندگان خود را در این فضا آزاد بگذارید. اگر حیوان خانگی شما نیاز به فضایی برای خود دارد، این تراس‌ها ایمن و ایده‌آل خواهد بود. اگر دوست دارید صبحانه خود را در فصل بهار در تراس صرف کنید به راحتی همه پنجره‌ها را باز کنید، پس از چند ثانیه هیچ اثری از مانع بین شما و طبیعت نخواهد بود. اگر یک روز بارانی دوس دارید فضا تا حدودی گرم باشد و بنشینید و از بارش باران لذت ببرید، یکی از پنجره‌ها را باز بگذارید و سیستم گرمایشی کوچکی در تراس قرار دهید. گرمای مطبوع و در عین حال هوای تازه را با هم در اختیار خواهید داشت. روزهای طوفانی و پر از گرد و غبار دیگر شما را نگران نخواهد کرد. روزهای یخبندان نیز گیاهان شما را تخریب نخواهد کرد.  با اعتماد به شرکت بالکن سهند فضایی ایمن و آزاد را در خانه‌های خود تجربه کنید.

 

انواع تراس شیشه‌ای کدام است؟

انواع تراس شیشه‌ای را می‌توان بر اساس کاربرد یا نوع پوشش فضای تراس طبقه بندی کرد. مهمترین اشکال تراس شیشه‌ای عبارتند از:

 • شیشه تراس ریلی

 

این نوع شیشه تراس که به شیشه کشویی هم معروف است بسیار ساده باز و بسته می‌شود و به همین دلیل شستشوی راحتی هم دارد. این تراس‌های شیشه‌ای چند پنل دارند و با کمک چرخ از بالا به پایین روی پروفیل‌ها قرار می‌گیرند.

اینکه به چند پنل نیاز داشته باشیم به اندازه فضا بستگی مستقیم دارد، یک نصاب حرفه‌ای باید تعداد پنل‌ها را به نحوی انتخاب کند که به شکل مناسبی قرار بگیرد. این نوع شیشه تراس خیلی پرطرفدار است و تقریبا در هر فضایی قابل نصب و استفاده خواهد بود.  این شیشه‌ها اغلب در داخل ساختمان باز و بسته می‌شوند و به همین دلیل در طبقات پایین ساختمان‌ها و مکان‌هایی که امنیت بالایی نیاز دارند بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 • شیشه تراس بدون قاب

این نوع شیشه تراس منظره بسیار زیبا و لاکچری‌ای می‌سازند، به دلیل اینکه هیچ گونه پانل یا اتصالی در سراسر فضا مورد استفاده قرار نمی‌گیرد فضای یکپارچه‌ای ایجاد می‌کنند و دید کاملی به ساکنان می‌دهند. نصب این نوع از شیشه تراس روی دیواره و سقف بسیار آسان است و معمولا هیچ گونه صدمه‌ای به اسکلت و بدنه ساختمان وارد نمی‌کنند. به این ترتیب برای ساختمان‌های درحال ساخت یا بازسازی به راحتی می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

 • شیشه تراس پنجره‌ای

شکل و ظاهر این نوع شیشه پنجره‌ها شبیه پنجره است و به آن‌ها پنجره بالکنی هم گفته می‌شود. فریم‌های این تراس‌ها به اندازه بالکن پهن نیست و به همین دلیل دید ساکنان خانه را از بین نمی‌برند. شیشه‌های دوجداره بکار گرفته در این نوع تراس‌ها بسیار مستحکم است و عایق بسیار خوبی در برابر سرما و گرما هم هستند. باز و بسته کردن پنجره‌های تراس در این نوع شیشه بسیار ساده است و در هر فصلی قابل استفاده خواهند بود. ابعاد و شکل پنجره‌ها بر اساس فضا تعیین می‌شود و به نسبت تراس‌های قدیمی بسیار زیبا و کاربردی‌تر هستند.

 • شیشه تراس نرده‌ای

نرده یا محافظ‌هایی هستند که با شیشه‌های مخصوص ساخته می‌شوند. این نرده‌ها باید بسیار ضخیم باشند تا بتوانند از افراد هنگام رفت و آمد به خوبی محافظت کنند. این نوع شیشه تراس از فضا به خوبی محافظت کرده و ضخامت بسیار بالایی دارند به این ترتیب دربرابر ضربه، فشار و رفت و آمد هیچ آسیبی نمی‌بینند. خوبی نرده‌های شیشه‌ای این است که فضا را نمی‌گیرند و زیبایی محیط را دوچندان می‌کنند.

 • شیشه تراس تاشو

در فضاهای خاص مثل استخر، بالکن‌های کوچک و آلاچیق می‌توان از شیشه تراس تاشو استفاده کرد که در همه فصول قابل استفاده است و یک فضای زیبا و دلنشین برای ساکنان ایجاد می‌کند. باز و بسته کردن این شیشه‌ها ساده است و همچنین نظافت یا شستشوی آن خیلی راحت خواهد بود. برای نصب این نوع از شیشه تراس‌ها محدودیت فضا یا ابعاد هندسی مطرح نیست و محافظ بسیار خوبی در برابر گرما و سرما به شمار می‌روند.

 

معرفی تراس شیشه ای تاشو

تراس شیشه ای تاشو چیست

 

تراس شیشه ای تاشو به چند پنل شیشه ای گفته می شود که به یکدیگر متصل هستند زمانی که بخواهید آن را باز کنید این پنل ها بر روی یک دیگر جمع می شوند و زمانی که می خواهید آن را ببندید، پنل ها از هم جدا می شوند. این پنل ها همگی در یک راستا و در کنار یکدیگر قرار گرفته و ظاهری بسیار شیک و جذاب دارند. قفلی بر روی اولین شیشه نصب می شود تا باز و بسته شود و به نوعی آن را در برابر باد و اثرات آن مقاوم سازد. سیستم تراس تاشو با حرکت شیشه بر روی ریل های آلومینیومی عمل می کنند و همه شیشه ها در یک طرف تراس جمع می شوند.

تراس شیشه ای تاشو، تراس ساختمان های بزرگ چه ساختمان های مسکونی و چه ساختمان های اداری را پوشش می دهد. این تراس های شیشه ای در برابر باد یا باران های ناگهانی مقاوم هستند.

 

نحوه نصب تراس شیشه ای تاشو

 

تراس شیشه ای تاشو

 

نصب این نوع تراس بستگی به نحوه استفاده و مکان مورد نظر دارد. در واقع برای ساختمان های مسکونی یا ساختمان های اداری یا محیط های کاری و رسمی این تراس ها متفاوت هستند و اصلی ترین تفاوت تراس ها در نوع جمع شدن آن ها است. در برخی مدل ها ساختار باید فلزی باشد که در آن شیشه نصب شود. نکته مهم این نوع مدل این است که باید همه اجزای پنل متعادل باشند، تا باعث شود شیشه ها بدون هیچ لرزشی باز و بسته شوند.

در تراس های شیشه تاشو باران، برف و سایر عوامل نفوذ نمی کند. در عین حال تراس های شیشه ای می توانند به عنوان یک عایق عالی در برابر سر و صدا، گرد و غبار، حشرات و حیوانات و سایر عوامل محیطی عمل کند.

اگر بخواهیم به زمان نصب تاین نوع تراس اشاره کنیم، نصب این نوع تراس ها بسیار آسان است و در صورت آماده بودن ساختار فلزی اولیه، می توان آن را در کوتاه ترین زمان نصب کرد.

مزیت های تراس شیشه ای تاشو چیست ؟

اصلی ترین سوال می تواند این باشد که آیا تراس شیشه ای تاشو مزیت به خصوصی دارد که آن را برای محیط کار یا منزل خود انتخاب کنیم؟ در پاسخ باید گفت علاوه بر مزیت های به خصوص تراس شیشه ای تاشو، در کل تراس های شیشه ای نمای عالی دارند و شکل و ظاهر خوبی را به دکوراسیون یک محیط می بخشند. اما اگر بخواهیم به صورت جزئی به مزیت های آن اشاره کنیم باید بگوییم که امروزه نصب این نوع تراس بسیار رواج پیدا کرده است. پنل های عمودی بدنه اصلی تراس شیشه ای را تشکیل می دهند که در نهایت یک منظره عالی در شرایط مختلف آب و هوایی برای شما و اهالی خانه فراهم می کند.

 

مزیت های تراس شیشه ای تاشو

 

یکی دیگر از مزیت های تراس تاشو این است که می توان از هر پنل جدا از سایر پنل ها استفاده کرد. مزیت دیگر آن نظافت و نگهداری آسان است. این تراس ها برای نظافت و تمیز کاری آسان هستند و هیچ زحمتی برای تمیز کردن به دنبال ندارند. شیشه ها ایمن و بادوام هستند. این شیشه ها مانع از اتلاف سرما و گرما می شوند و دوام آن ها بسیار زیاد است. تراس های شیشه ای تاشو قفل های بسیار مقاومی دارند. در صورت بسته بودن این شیشه ها انرژی خانه ذخیره می شود‌، در واقع این تراس ها به دلیل صرفه جویی در مصرف انرژی مقرون به صرفه هستند. یکی از مهم ترین ویژگی های این تراس و ظرافت آن است. زمانی که از این نوع تراس ها برای محیط کار یا خانه خود استفاده کنید متوجه نمای عالی که بوجود آورده است می شوید. این نوع تراس ها انواع مختلفی دارند که هر یک از آن ها یک ویژگی خاص دارد. در واقع انواع مختلف تراس های شیشه ای عملکرد های مختلفی دارند که شما باید با توجه به نیاز های خود از بین آن ها انتخاب کنید. تراس شیشه ای تاشو جزو یکی از زیباترین تراس هاست که کار با آن راحت و ساده است.

 

کاربرد انواع تراس شیشه ای

 • تراس شیشه‌ای به عنوان گلخانه

برخی افراد با پوشش سراسری تراس آن را به یک گلخانه کوچک شخصی تبدیل می‌کنند. شما در این فضا می‌توانید نور مناسب برای پرورش انواع گیاه خانگی را تامین کنید، همچنین از نور طبیعی حداکثر استفاده برای تامین نور مورد نیاز گیاهان را ببرید.

 • تراس شیشه‌ای به عنوان انباری

با کمک انواع شیشه تراس می‌توان یک انباری کوچک و کاربردی در آپارتمان‌های امروزی ایجاد کرد که بسیاری از ابزار و وسایل را در آن جا داد. در معماری داخلی مدرن استفاده حداکثر از فضا بسیار است و شیشه تراس به کمک طراحان آماده تا بتوانند با ایده‌های خلاقانه از فضای تراس محیطی متفاوت، خاص و کاربردی بسازند. اگر کمی وقت بگذارید و بیشتر فکر کنید حتما می‌توانید یک انباری جادار و زیبا برای خود بسازید.

 • شیشه تراس به عنوان محل استراحت

از شیشه تراس‌ها می‌توان برای ساخت یک استراحتگاه دنج استفاده کرد. طراحی محلی برای صرف چای، نصب باربیکیو و قرار دادن چند صندلی راحت برای اینکه از منظره و فضا بیشترین استفاده را ببریم ایده بسیار جذابی است. گاهی تراس به شکل یک آلاچیق ویژه طراحی می‌شود که به خاص‌ترین و محبوب‌ترین بخش ساختمان تبدیل خواهد شد.

 • شیشه تراس به عنوان محل بازی بچه‌ها

درگذشته تراس یکی از خطرناک‌ترین محل‌ها برای کودکان بود و والدین از ترس سقوط بچه‌ها آن‌ها را از این محیط دور می‌کردند اما شیشه تراس محافظت حداکثری از این فضا ایجاد کرده و به همین دلیل برای کارهای مختلفی مثل بازی کودکان مناسب خواهد بود. شما می‌توانید تراس را به محیطی امن برای بازی کودک در نظر بگیرید و از آن یک اتاق بازی پرنور و زیبا بسازید.

 

هنگام انتخاب شیشه تراس به چه نکاتی باید دقت کرد؟

با توجه به اینکه شیشه‌ تراس‌ها انواع و اقسام مختلفی دارند شما گاهی ممکن است برای انتخاب کمی دچار تردید شوید، قبل از هرچیز کاربری مد نظر خود را مشخص کنید و ببینید می‌خواهید از فضای تراس برای چه مقصودی استفاده کنید. بعد از آن کف و سقف بودجه خود را مشخص کنید به این ترتیب تصمیم‌گیری برای شما ساده‌تر خواهد شد.

هنگام انتخاب شیشه تراس، مقاومت در برابر ضربه، امنیت، خاصیت ضد صدا و مواردی که برای شما مهم است را مشخص کنید تا بهترین انتخاب را بر مبنای نیاز خود داشته باشید.

همچنین خوب است از یک مشاور کاربلد و آگاه کمک بگیرید که تجربه کافی در نصب شیشه تراس داشته باشد. به کمک او خواهید توانست بهترین نوع شیشه، ضخامت، رنگ و اندازه را انتخاب کنید. نصابی هم که استخدام می‌کنید بسیار مهم است، هرچه تجربه فرد بیشتر باشد بهتر می‌تواند کار کند، به این ترتیب کار را ظریف‌تر و زیباتر تحویل می‌دهد. همچنین سرعت عمل بالاتری هم خواهد داشت.

 

انواع طراحی برای تراس شیشه ای

داشتن یک تراس بزرگ را می توان امتیاز مثبت یک خانه دانست. تراس یک فضای بدون سقف است ‌که یک طرف آن دیوار ندارد و شما می توانید اوقات فراغت خود را در آنجا سپری کنید. تراس ها بهترین مکان برای گذراندن وقت با خانواده یا انجام کارهای شخصی یا حتی خواب هستند به این دلیل بسیاری از افراد دوست دارند تا تراس خود را به زیبایی طراحی کنند. در اینجا ما درباره طراحی تراس شیشه ای نه تنها برای خانه ها، بلکه برای فضاهای تجاری، اداری، مغازه ها و غیره بحث خواهیم کرد و ایده هایی را برررسی خواهیم کرد.

 • طراحی تراس شیشه ای برای خانه ها و شرکت ها

طراحی تراس شیشه ای برای خانه ها و شرکت ها

اگر به دنبال طراحی تراس شیشه ای جذاب برای خانه خود هستید، استفاده از شیشه های شفاف با حاشیه های فولادی می تواند ایده بسیار خوبی برای شما باشد. این ایده نه تنها میتواند مناسب تراس های خانه های مسکونی باشد بلکه برای فضاهای اداری نیز مناسب است. ظرافت این طرح می تواند برای هر دو فضا جذاب باشد.

 • طراحی شیشه ای اسکاندیناوی برای تراس های بزرگ

طراحی شیشه ای اسکاندیناوی برای تراس ها بسیار نوآورانه و جمع و جور است. این نوع طرح کل فضا و مساحت تراس را در برمی گیرد و نمای شفافی را به آن می بخشد. این طرح در ساختمان های بلند و آسمان خراش های چند طبقه بسیار زیبا و پیچیده به نظر می رسد. این ایده بیشتر برای فضاهای تجاری مناسب است.

 • نرده های شیشه ای آلومینیومی مدرن برای تراس خانه

اگر خانه شما دکوراسیونی مدرن دارد پس بهتر است که دیزاین و طراحی تراس خود را به صورت مدرن پیش ببرید. تراس خانه مدرن شما به یک طراحی زیبا و جذاب نیاز دارد. نرده های شیشه ای با روکش آلومینیومی درست چیزی است که می تواند زیبایی حیرت انگیزی به تراس های شما ببخشد.

نرده های شیشه ای آلومینیومی مدرن برای تراس خانه

 • نرده فولادی ضد زنگ و شیشه های شفاف

اگر دوست دارید که در تراس خود از نرده استفاده کنید، بهتر است که نرده های فولادی ضد زنگ را انتخاب کنید. یک نرده فولادی ضد زنگ با شیشه های شفاف می تواند گزینه عالی برای محیط های اداری و تجاری باشد.

نرده فولادی ضد زنگ و شیشه های شفاف

 • طراحی شیشه ای چند لایه برای خانه های شما

یک نوع شیشه وجود دارد که برای تراس بسیاری از خانه ها استفاده شده است. این نوع شیشه ها ساده و در عین حال شیک هستند. در این ایده شما می توانید برای طراحی تراس خود از شیشه های چند لایه استفاده کنید. شیشه های چند لایه باعث می شود تا تراس خانه شما زیباتر به نظر برسد.

 • درب شیشه ای برای تراس

اگر برای خانه یا محل کار خود به دنبال یک طرح ساده می باشید و یا اگر از بالکن خود زیاد استفاده می کنید بهتر است که درب و شیشه های ساده به کار ببرید. با استفاده از درب شیشه ای می توانید تراس جذاب و زیبایی داشته باشید. فقط باید برای این نوع طرح ها همیشه مراقب باشید تا آسیبی به آنها وارد نشود.

 

طراحی شیشه ای رنگی با نرده استیل ضد زنگ

اگر دوست دارید طراحی  تراس خود را با مد روز پیش ببرید تا جلوه و ظاهری زیبا داشته باشد، بهترین کار این است که برای تراس خود از شیشه های رنگی و نرده استیل ضد زنگ استفاده کنید. این نوع طرح ها با توجه به زیبایی که به یک مکان می دهند نسبت به قبل محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند.

طراحی شیشه ای رنگی با نرده استیل ضد زنگ

 • طراحی شیشه های مات برای حفظ حریم شخصی

اگر عاشق تراس های شیشه ای هستید ولی بخاطر حریم شخصی تان نمی توانید از این ایده بهره مند شوید پس این طرح می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. اگر به دنبال طراحی شیشه ای هستید که حریم خصوصی شما را حفظ کند، بهتر است که از شیشه های مات استفاده کنید. برای کسانی که می خواهند حریم خصوصی خود را حفظ کنند، شیشه مات می تواند بهترین گزینه باشد. این طرح شیشه ای تراس ها، در حال حاضر در سراسر جهان مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است.

 • تراس های شیشه ای مشکی برای زیبایی خانه شما

زمانی که صحبت از دکوراسیون و معماری یک خانه می شود، همه به صورت خودکار به سمت طراحی شیشه ای ساده می روند اما شما چرا باید از آنها پیروی کنید؟ با استفاده از شیشه های مشکی می توانید تراس زیبایی داشته باشید و ظاهری بسیار زیبا را به خانه های خود ببخشید.

 • تراس با طرح شیشه دایره ای

اگر از طرح های ساده تراس خسته شده اید و دوست ندارید تا تراس خانه یا محل کار شما نیز ساده و صاف باشد، بهترین گزینه برای شما استفاده از طرح شیشه ای دایره ای است. این نوع طرح ها ظاهری بسیار شیک را به خانه های شما می بخشند.

 • طرح شیشه های دوجداره رنگ آمیزی شده

برخی از افراد علاقه دارند تا توجه همه را به تراس خود جلب کنند. اگر جزو این دسته از افراد هستید، پس این ایده طراحی تراس های رنگ آمیزی شده می تواند یک اثر هنری منحصر به فرد ایجاد کند و خانه شما را متمایز کند. برای این ایده طراحی می توانید در بالکن شیشه ای خود از شیشه های دوجداره ای استفاده کنید که رنگ آمیزی شده باشد.

طرح شیشه های دوجداره رنگ آمیزی شده

 • طراحی تراس برای آسمان خراش ها

شما نمی توانید برای طراحی تراس آسمان خراش ها از چیزی بجز شیشه استفاده کنید. یک انتخاب اشتباه می تواند کل ظاهر خانه شما را تغییر دهد، بنابراین یک طرح شیشه ای شفاف و براق و بدون نرده می تواند بهترین گزینه برای آسمان خراش ها باشد زیرا می تواند به خوبی مناظر اطراف را به نمایش بگذارد.

 

مزایای استفاده از شیشه‌ برای تراس

 • جلوگیری از ورود حشرات موذی و پرندگان

فرقی نمی‌کند آپارتمان در چه طبقه‌ای قرار داشته باشد همیشه خطر ورود حشرات موذی، پرندگان و حتی گربه‌ها از بالکن به داخل ساختمان وجود دارد. همین امر مانع از این می‌شد که ساکنان پیشتر به درستی از این فضا استفاده کنند. خوشبتختانه این مشکل با نصب تراس شیشه‌ای برای همیشه برطرف شده و ساکنان با خیال راحت می‌توانند از نور، منظره و سایر ویژگی‌های تراس استفاده کنند بدون اینکه نگران نفوذ بیگانگان و مهمانان ناخوانده باشند.

 • ذرات معلق و آلودگی هوا

آلودگی هوا مشکلی است که بخش عمده‌ای از کشور را در برگرفته، گرد و غبار و ذرات معلق در هوا تنفس را مشکل کرده و افراد در هر سنی به ویژه کودکان و سالمندان باید از آن دوری کنند. تراس شیشه‌ای بهترین مانع نفوذ این ذرات به داخل فضای ساختمان هستند و علاوه بر اینکه مانع از کثیف شدن فضای خانه می‌شوند به سلامت ساکنان هم کمک می‌کنند.

 • متحرک سازی شیشه و استفاده بهینه از فضا

شیشه‌های این مدل از تراس به صورت متحرک ساخته شده و به افراد این اجازه را می‌دهد که در هر فضایی از آن استفاده کرده و ضمن استفاده بهینه از فضای تراس در صورت تمایل شیشه را کنار زده یا یکجا آن‌ها را جمع کنند.

 • استفاده ساده و بدون درد سر

همه اعضای خانواده به راحتی می‌توانند از شیشه تراس استفاده کنند، یراق آلات و قطعات مختلف این نوع از تراس قابلیت استفاده ساده و بدون دردسری دارند و برای جابه‌جا کردن آن نیاز به یک فرد خیلی قوی یا حضور چند نفر نخواهید داشت.

 • پاکسازی راحت

تمیز کردن تراس شیشه‌ای بسیار راحت است و به هیچ عنوان شما را به چالش نمی‌کشد. با شوینده‌های معمولی که در هر خانه یافت می‌شود می‌توان آن را به راحتی تمیز کرد و مقاومت آن به حدی است که به راحتی دچار خط و خش یا شکستگی نمی‌شود.

 • عایق گرما و سرما

شیشه تراس ساختمان شما را در برابر سرما، گرما و حتی صدای محیط محافظت کرده و کمک می‌کند در تمامی فصول سال دمای داخل ساختمان ثابت و قابل استفاده برای همگان باشد.

 • صرفه جویی در مصرف انرژی

پس از نصب تراس شیشه‌ای قبوض مختلف ساختمان به ویژه برق و گاز به میزان قابل توجهی کاهش یافته و با صرفه جویی درمصرف انرژی می‌توانید وظیفه شهروندی خود را هم به بهترین شکل انجام دهید.

 • نشکن بودن و امنیت بالا

این شیشه‌ها در فرآیندهای پیچیده و داخل کوره‌های صنعتی حرارت می‌بینند و سپس خیلی سریع خنک می‌شوند به نحوی که یک لایه مقاوم روی سطح آن‌ها شکل می‌گیرد که امنیت آن را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

وجه تمایز تراس شیشه‌ای سهند با محصولات دیگر

شرکت بالکن سهند یکی از طلایه داران صنعت است که به پیشروی و به‌روزرسانی مداوم خدمات خود اعتقاد راسخ دارد. در این راستا همیشه اهمیت و خواسته مشتری اولویت اول این برند بوده است. شرکت سهند تلاش کرده از نوآوری و دستاوردهای روز دنیا برای تولید محصولات خود بیشترین استفاده را ببرد و با تربیت و آموزش نیروی انسانی خود توانسته به کیفیت بالا در تولید انواع تراس شیشه‌ای دست یابد. این شرکت در مرحله تولید و نصب همواره در کنار مشتریان خود قرار دارد و می‌کوشد با ارائه مشاوره درست به مشتریان به آن‌ها در انتخاب بهترین محصولات متناسب با نیازشان کمک کند.

تراس شیشه‌ای سهند امروزه در بسیاری ساختمان‌های بلند مرتبه و خوش ساخت چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند و به سرعت در حال پیشرفت و جذب مشتریان مختلف از سراسر کشور است.

محصولات این برند با آب و هوای تمامی نقاط ایران مطابقت داشته و می‌تواند در برابر طوفان، تغییرات دما و هر عامل محیطی دیگر به خوبی مقاومت کند.

پرسشهای متداول

نحوه سفارش برای تراس شیشه ای به چه صورته ؟
جهت سفارش شما میتوانید با کارشناس فروش که داخل سایت شماره ش درج شده تماس بگیرید تا راهنمایی بفرمایند

دیدگاه خود را با ما درمیان بگذارید